İçindekiler Tablosu

KİŞİSEL BİLGİLER. 2

GENEL BİLGİLER. 2

YETKİLENDİRME. 6

VEKALET. 7

DİĞER. 10

AYARLAR. 10

MENÜ AYARLARI 10

PORTAL PART EKLE. 12

TEMALAR. 12

KISAYOLLARIM... 13

Evrak Menüsü. 14

Evrak Ekle. 15

Kurum İçi Giden Evrak. 15

İlgili Evrak. 29

Kurum Dışı Giden Evrak. 30

Evrak Bilgileri 32

Kamu Kuruluşu. 34

Gerçek Kişi 34

Tüzel Kişi 35

Kategoriler. 46

Ekler. 46

İlgili Evrak. 47

Bilgilendirme. 48

İşlemler. 49

Manuel Kurum İçi Gelen Evrak – Tara Ve Ekle. 49

Kurum Dışı Gelen Evrak – Tara Ve Ekle. 50

Manuel Kurum İçi Giden Evrak – Ekle. 50

Manuel Kurum Dışı Giden Evrak – Ekle. 51

GENEL DOKÜMAN.. 52

Evrak Bilgileri: 52

Kategori: 53

Ek: 53

İlgili Evrak. 55

Bilgilendirme. 55

Evrak Arama. 56

ZARFLAR.. 72

YENİ ZARF. 73

ZARF LİSTESİ 77

POSTA GÖNDERİLERİ 78

YENİ POSTA GÖNDERİSİ 79

POSTA GÖNDERİLERİ LİSTESİ 81

EXCELDEN YENİ POSTA GÖNDERİSİ 82

EVRAK İADE.. 83

EVRAK SEVK ETME.. 85

SEVK İPTALİ. 86

KLASÖR ETİKETİ HAZIRLA.. 87

RAPORLAR.. 89

ZİMMET DEFTERİ. 89

DEFTERLER.. 90

MİAT RAPORLARI. 96

İSTATİSTİK RAPORLAR.. 100

 

KİŞİSEL BİLGİLER

Elektronik bilgi sisteminde ana sayfada bulunan bir bölümdür. Kullanıcıların kendi şahsi bilgilerini düzenleyebildiği menüdür. Aşağıda bulanan görselde işaretlenmiş simgeye tıklanarak erişilmektedir.

GENEL BİLGİLER

Kişisel bilgiler alanını tıkladığınızda ekranda aşağıdaki sayfa görüntülenir. Bu sayfada bulunan; Ad, Soyad, Kullanıcı İsmi, Durum, Birimi, Unvanı, Amirinin Birimi, Amirinin Unvanı, Çalışan Türü, Profil alanları sistem yöneticisi tarafından kullanıcı oluştururken tanımladığı yerdir. Bu alanlar üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamaz.

Kişisel bilgiler sayfasında E-Posta, Vekâleten Atanmış, Telefon, Cep Telefonu, Sicil No, Doğum Tarihi, Cinsiyet, Tercih Ettiği Dil, E-Posta 2, Pozisyon, Telefon, Rol Unvanı, Web, Gsm Operatörü, T.C. Kimlik No, Eğitim durumu, Varsayılan Kimlik alanlarının kullanıcı tarafından doldurulması gerekmektedir. Bu alanları doldurduktan sonra mutlaka sayfada bulunan  butonunu tıklanmalıdır.

E-Posta: Bu alanın mutlaka doldurulması gerekmektedir. Kullanıcının şifresini kaybetmesi durumunda sistemde kayıtlı olan E-Posta adresine şifre gönderilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

Telefon: Telefon alanına kullanıcının dahili numarasının girilmesi gerekir. Evrak yazıldığında evrakın sağ alt köşesinde evrak yazan kişinin adı, soyadı ve dahilisi otomatik gelir. Bu alan boş ise evrakta dahili telefon numarası çıkmayacaktır.

Rol Unvanı: Bu alan akademik unvanı olan kullanıcı için oldukça önemlidir. Evraklarda kullanıcı adının önüne akademik unvanı gelmelidir. Rol unvanı Dr. Olan bir kullanıcı bu alanı doldurursa kendi adı hangi evrakta ne için kullanılırsa kullanılsın adının önüne Dr. Kısaltmasını sistem kendisi getirecektir.

Şifre Değiştir: Kullanıcı mevcut olan şifresini değiştirmek için                                          alanını tıkladığında karşısına çıkan ekrandan ilgili alanları girip kaydetmesi yeterli olacaktır.

Kullanıcı Gruplarım: Kullanıcının evrak oluşturmak için oluşturduğu kullanıcı gruplarının oluşturulması, güncellenmesi ya da silinmesi işleminin yapıldığı alandır. Örneğin; kullanıcı gruplarının herhangi birini silmek için                               alanı tıklanır. Tıklama işleminin ardından karşımıza aşağıdaki ekran gelir.

Kullanıcı Gruplarım ekranında  alanı tıklandığında yeni kullanıcı grupları oluşturulabilir. Bu ekrandaki kriterleri kullanıp kullanıcı gruplarınızı listeleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu ekran üzerinde her satırın başında olan  alanı tıkladığınızda aşağıdaki seçimlerden istenilen yapılabilir.

 

 

 

“Grubu Sil” işlemini seçtiğinizde aşağıdaki gibi bir uyarı ekranı kullanıcının karşısına çıkacaktır. Çıkan uyarıda “Evet” alanını tıklaması grubun silinmesini sağlayacaktır.

 

“Güncelle” İşlemini seçtiğimizde karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Bu ekranda  alanını kullanarak kişileri listede aşağı kaydırabilir,  alanını kullanarak kişileri listede yukarı kaydırabilir ya da  alanı kullanarak kişi gruptan çıkarabilir.

                               alanını kullanarak gruba yeni kişiler ekleyebilirsiniz.

Ancak bu işlemlerin ardından aynı sayfada bulunan                           alanının tıklanması gerekmektedir. Aksi takdirde yapmış olduğunuz işlemler sistemde tutulmayacaktır.

 

x

 

 

 

 

 

YETKİLENDİRME

Kişisel bilgiler sayfasında yetkilendirme sekmesi tıklandığında kullanıcının karşısına aşağıdaki sayfa gelir. Bu sayfada kullanıcı herhangi bir değişiklik yapamaz. Sistem yöneticisinin kullanıcıya tanımladığı yetki ve rolleri görebilir.

VEKALET

Kişisel bilgiler sayfasında vekalet sekmesi tıklandığında kullanıcının karşısına aşağıdaki sayfa gelir. Bu sayfada kullanıcı izin vs. nedenlerde yerinde olmadığı zamanlarda vekalet olarak yerine bırakacağı kişiyi belirler. Böylelikle kişi izinde olsa dahi onun adına gelen evraklar vekalet atadığı kişinin kullanıcısında bir kimlik olarak görünür. Vekil olan kişi bu kullanıcı kimliğine girerek evrak işlemlerini yapabilir.

Vekalet işlemini gerçekleştirmek için “Vekalet Başlangıcı” alandan başlangıç tarihini, “Vekalet Bitişi” alanından bitiş tarihini, “Vekil” alanında bulunan  butonuna tıklayarak                                                                                                    vekalet verilecek kişiyi seçip;                                    butonuna tıklanması gerekmektedir.  

x

Vekalet kayıt işleminden sonra vekalet edecek kişinin kimlik alanında aşağıdaki ekran görüntüsünde göründüğü gibi vekalet veren kullanıcının kimliği de görünür. Vekalet edecek kişiye kullanıcıda bulunan yetkilerinde geçmesi istenirse  butonu tıklanır.

Vekalet İptali için iptal nedeni girilir ve                                    butonu tıklanır. Sisteme tanımlanmış vekalet iptal edilmiş olur.